eTwinning TRADICIONAL GAMES FROM OLD TIMES

eTwinning projekt Tradicionalne igre iz preteklosti/ Traditional games from old times

O projektu:

Učenci bodo raziskovali kulturo, zgodovino in tradicijo z raziskovanjem in igranjem tradicionalnih iger iz vseh vpletenih držav.

Cilji:

Učenci bodo različne kulture in tradicijo spoznali s tradicionalnimi igrami.

Med projektom bomo raziskovali tradicionalne igre in se spoznavali, izmenjevali izkušnje, spoznavali različne kulture (igre, glasba, hrana, državni prazniki). Načrtujemo ustvarjanje skupne e-knjige, video posnetkov, izvajanje razprav, oblikovanje plakatov.

Pričakujemo, da bomo pri študentih izboljšali znanje angleščine in IKT.

Delovni postopek:

Predvideno trajanje projekta je od septembra 2021. do aprila 2022:

– predstavitev udeležencev (šola, mesto, država),

– raziskovanje starih iger v svoji regiji in njihovo predstavitev drugim udeležencem prek kratkih video posnetkov,

– izbira ene igre naših partnerjev in njeno preizkušanje; video posnetek delite z drugimi udeleženci projekta,

– predstavitev tradicij, povezanih z našimi državnimi prazniki; video posnetki, plakati, predstavitve,

– ustvarjanje skupne e-knjige o starih, tradicionalnih igrah.

Pričakovani rezultati:

Končni rezultat našega projekta bo javno dostopna e-knjiga o naših tradicionalnih igrah.

Knjigo bomo delili na Twinspaceu, pa tudi na spletnih straneh naših šol.