Help the Earth: reduce, reuse, recycle.

Pomagajmo Zemlji: zmanjšajmo količino odpadkov, predmetom poiščimo novo uporabnost, reciklirajmo

Spletni dnevnik projekta

(Triletni mednarodni projekt v okviru programa Erasmus+, Ključni ukrep 2: Strateška partnerstva med šolami)

Ključni ukrep 2 omogoča projektno sodelovanje z namenom dviga ravni kakovosti poučevanja, usposabljanja, učenja in mladinskega dela, modernizacije institucij in inovacije družbe.

V konkretnem projektu, za katerega smo pripravili vsa ustrezna gradiva in pridobili potrebna evropska finančna sredstva, bomo v letošnjem in dveh naslednjih šolskih letih sodelovale  po ena osnovna šola iz Bolgarije, Finske, Grčije, Latvije, Poljske, Turčije, Španije in Slovenije.

Kot že naslov projekta pove, se bomo z različnih zornih kotov ukvarjali z ekološkimi temami. Iskali bomo poti, kako zmanjševati količino odpadkov, kako odsluženim predmetom poiskati novo uporabnost oz. kako jih predelati, da bodo zopet uporabni.

Predmeti:

biologija , geografija , informatika/IKT , jezik in literatura , medpredmetno , naravoslovje , okoljska vzgoja , umetnost , zgodovina

Jeziki:

Nosilni jezik bo angleščina, posamezne naloge oz. faze projekta pa bomo izvajali vsak v svojem maternem jeziku.

Starost učencev:

V ožji projektni skupini bodo sodelovali učenci tretje triade, sicer pa bomo v projekt vključevali čimveč otrok, zaposlenih in staršev.

Časovni okvir: šolsko leto 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018

Cilje, delovne postopke in pričakovane rezultate bomo dorekli na prvem projektnem srečanju.

Vodja projekta na šoli Nevenka Mandelj