Mednarodni knjižni klub. International Book Club

Mednarodni knjižni klub. Internacional Book Club

Partnerji projekta smo si za cilj zadali, da ustanovimo mednarodni knjižni klub in spodbujamo branje knjig za mlade v osnovni šoli.

Knjižni klub bo zagotovil številne ustvarjalne dejavnosti, kot so: branje in pogovori o knjigi, druženje v šolski knjižnici, predstavitve in plakate o pisateljih, knjigah, itd. Učenci in učitelji bomo sodelovali  in si izmenjevali gradiva in primere dobre prakse o branju in učenju. Prav tako bomo pridobivali ključne kompetence.

CILJI

Cilji projekta so:

– Ustanovitev  knjižnega kluba,

– branje knjig in spodbujanje pismenosti,

– razvoj ključnih kompetenc, kot so: digitalna, medkulturna, IKT kompetenca, raba tujega jezika…,

– spodbujanje vseživljenjskega učenja.

Delovni POSTOPEK

September 2016:  »Ice breaking« dejavnosti, spoznavanje drug drugega, izdelava logotipa projekta

Oktober 2016: Ustanovitev kluba. Sestavljanje seznama za branje.

November 2016: izbira knjig za branje, skupinsko delo, izdelovanje knjižnih napovednikov, reklamnih gradiv, fotografij, oglasov za knjige, kvize, Skype srečanje.

December 2016./ januar 2017.- maja 2017:  Branje knjig, pogovori o njih, raziskovanje, raba Skype aplikacije, Prezi, ISSUU, Kahoot in drugih orodij Web 2.0, z namenom, da predstavimo svoje delo.

Maj 2017:  Naredimo končni izdelek: projektni knjižni katalog.

PRIČAKOVANI REZULTATI

Knjižni katalog, ki se lahko uporablja  tudi kot vodilo za druge učence.

Soustanoviteljica in vodja projekta na šoli Nevenka Mandelj