Šolska knjižnica je zakon

Oktober: mednarodni mesec šolskih knjižnic

Vsebina: Potekal bo pod okriljem mednarodnega združenja šolskih knjižničarjev IASL. V slovenskem prostoru – Sloveniji in zamejstvu – je nosilec projekta Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije v sodelovanju z Društvom šolskih knjižničarjev Slovenije, izvajale pa ga bomo posamezne prijavljene šolske knjižnice. Pogovarjali se bomo o pomenu šolskih knjižnic, na različne načine spodbujali branje, pripravili in objavili priporočilni seznam petih slovenskih knjig, ki jih priporočamo vrstnikom po svetu, oblikovali plakate, zloženke, knjižne kazalke, organizirali dan odprtih vrat, izvedli akcijo: knjige iščejo nov dom.

Sodelujoči: Na naši šoli bomo projekt izvajali v okviru ur knjižnično informacijske vzgoje od 1. do 9. razreda ter pri urah knjižničarskega krožka. Pomembno je, da je v projekt vključenih čim večje število učencev, ravno tako pa tudi učiteljev in staršev.

Časovnica: S projektom bomo pričeli v tednu otroka ter ga zaključili z razstavo ob koncu meseca oktobra.

Cilji: Izpostaviti pomen šolske knjižnice pri pridobivanju znanja, pridobivati socialne veščine učencev, krepiti samopodobo, spodbujati branje, razvijati ustvarjalnost.

Vodja projekta na šoli Nevenka Mandelj